info@nphprojekt.hu

+36 30 248 1500

Megjelent a GINOP Plusz-1.4.5-25 Nemzeti Bajnokok – Zöld és digitális átállást célzó egyműveletes kombinált Hitelprogram tervezete

Hitelprogram célja:

A Hitelprogram célja a mikro-, kis- és középvállalkozások (KKV-k) termelékenységének és hozzáadott értékének növelése a technológiai és szervezeti megújítás támogatásán keresztül, valamint a zöld és digitális átálláshoz való hozzájárulás. Célja továbbá a versenyképesség növelése a jövő technológiáinak bevezetésén, külpiaci terjeszkedés, brand- és termékfejlesztés révén. Ennek célcsoportja olyan növekedő vagy növekedési potenciállal rendelkező vállalkozások, amelyek versenyelőnyt tudnak felmutatni, külpiacon képesek terjeszkedni, újabb növekedési lehetőség előtt állnak, elsősorban beszállítói kapcsolataik, illetve export révén.

Kölcsönfelvevők köre:

A Hitelprogram keretében finanszírozási összeg igénylésére jogosultak azon devizabelföldinek minősülő, Magyarország területén székhellyel, illetve az Európai Gazdasági Térség területén székhellyel és Magyarország területén fiókteleppel és magyar adószámmal rendelkező, gazdaságilag potenciálisan életképes, azonban finanszírozási forrásokhoz nem, vagy nem megfelelő mértékében hozzájutó mikro-, kis- és középvállalkozások, melyek legalább 5 főt foglalkoztatnak, és amelyek legalább három teljes, lezárt üzleti évvel rendelkeznek.

A finanszírozási összeget olyan vállalkozások igényelhetik, amelyek – akár külföldön lévő – Kapcsolt- és Partnervállalkozásaival összevont (konszolidált) éves beszámolója, annak hiányában a vállalkozás, valamint Kapcsolt- és Partnervállalkozásai beszámolói és nyilvántartásai alapján mikro, kis vagy középvállalkozásnak minősülnek a Bizottság 651/2014/EU rendelet I. melléklete alapján.

Jogi forma szerint:

  • kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok,
  • kettős könyvvitelt vezető szövetkezetek,
  • kettős könyvvitelt vezető egyéni cégek.

Gazdálkodási formakód szerint:

  • 113 Korlátolt felelősségű társaság
  • 114 Részvénytársaság
  • 116 Közkereseti társaság
  • 117 Betéti társaság
  • 121 Szociális szövetkezet
  • 129 Egyéb szövetkezet
  • 141 Európai részvénytársaság (SE)
  • 142 Európai szövetkezet (SCE)
  • 226 Külföldi vállalkozás magyarországi fióktelepe
  • 228 Egyéni cég

 A Hitelprogram keretösszege:

155,61 milliárd Forint

Kölcsön összege:

Finanszírozási összeg: min. 100 millió HUF – max. 400 millió forint, melynek legfeljebb 30%-a igényelhető vissza nem térítendő támogatásként (amely a kölcsönszerződésben meghatározott eredményességmérési mutatók célértékeinek nem teljesítése esetén kölcsönné alakul).

Az igényelhető finanszírozási összeg nem haladhatja meg a kölcsönkérelem bírálatát megelőző lezárt pénzügyi év üzemi eredményének tizenötszörösét.

Kölcsön típusa:

Éven túli lejáratú kamatmentes beruházási célú kölcsön és vissza nem térítendő támogatás egyműveletben való kombinációja.

Rendelkezésre tartási idő:

A kölcsönszerződés megkötésétől számított minimum 6 hónap, legfeljebb 24 hónap, mely ingatlan építés, átalakítás, bővítés, felújítás, korszerűsítés és/vagy megújuló energiával kapcsolatos beruházást tartalmazó projekt esetén indokolt esetben további 6 hónappal meghosszabbítható.

Türelmi idő:

A türelmi idő az eredményességmérés időpontjáig tart. (A türelmi idő vége változhat aszerint, hogy melyik naptári év lesz az adott projekt számára az első lezárt üzleti év, és hogy az üzleti év lezárása mikor történik meg az éven belül.)

Projekt megvalósításának határideje:

A Projekt megvalósításának határideje (fizikailag és pénzügyileg befejezett) a szerződéskötést követő 24 hónap, amely határidő indokolt esetben további 6 hónappal meghosszabbítható.

Támogatási kérelmek benyújtása, határideje:

A finanszírozási összeget kizárólag a Kölcsönkérelmi nyomtatvány kitöltésével és a kötelezően előírt mellékletek csatolásával igényelhetik az ügyfelek. Amennyiben bármelyik kötelezően előírt melléklet hiányzik, a kölcsönkérelem nem fogadható be.

A kölcsönkérelem csak az MFB Zrt.-vel szerződéses kapcsolatban álló, megfelelő jogosítvánnyal rendelkező Közvetítőhöz (MFB Pont Plusz) nyújtható be. A Közvetítők listáját az MFB Zrt. a honlapján (www.mfb.hu) teszi közzé.

Saját forrás:

A minden állami forrástól mentes Saját Forrás minimálisan elvárt mértéke a Projekt elszámolható költségének legalább 10%-a, regionális beruházási támogatással érintett költségtételek vonatkozásában az elszámolható költségek legalább 25%-a, amelynek felhasználását a Végső Kedvezményezettnek legkésőbb az első folyósítás előtt igazolnia szükséges.

Törlesztés ütemezése:

A törlesztés a türelmi idő lejártát követően havonta, egyenlő tőketörlesztő részletekben történik. Esedékessége a tárgyhónap 15. napja. Az első tőketörlesztés azon naptári hónapot követő hónap 15. napján esedékes, amelyben a türelmi idő lejárt. Ha a tárgyhó 15. napja nem munkanap, akkor a következő munkanapon esedékes.

A kölcsön kamata, díjak és jutalékok:

Kamat 0% / év
Kezelési költség Nem kerül felszámolásra.
Rendelkezésre tartási jutalék Nem kerül felszámolásra.
Előtörlesztési díj Nem kerül felszámolásra.
Szerződésmódosítási díj Nem kerül felszámolásra.
Késedelmi kamat A Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény 6:48. §-ában meghatározott mértékű késedelmi kamat.
Egyéb költség A kölcsönkérelem bírálatával, a kölcsönszerződés megkötésével és módosításával, valamint a finanszírozási összeg folyósításával összefüggésben nem számítható fel díj, kivéve az, amely harmadik felet illet (pl. értékbecslői, közjegyzői díj).

A követelésbehajtás költségei felszámíthatók.

A Kölcsönrész a Végső Kedvezményezett által bármikor előtörleszthető vagy végtörleszthető anélkül, hogy az a kölcsön kondícióinak romlását, vagy terheinek, költségeinek növekedését eredményezné.

 

Futamidő:

Futamidő A futamidő a finanszírozási összegből beszerzendő új tárgyi eszköz a Társasági adóról és az osztalékadóról szóló 1996. évi LXXXI. törvény (a továbbiakban: Tao.) szerinti amortizációjának végéig, az alábbiak szerint – függetlenül attól, hogy a Végső Kedvezményezett a Tao. alapján más amortizációs kulcsot is alkalmaz:

  • az 5%-os amortizációs kulcs alá tartozó eszközök esetén legfeljebb 24 hónap. Ezt kell alkalmazni az általános rendeltetésű számítástechnikai gépek, berendezések esetében (HR8471 Vtsz.).a 33%-os amortizációs kulcs alá tartozó eszközök esetén legfeljebb 36 hónap
  • a 25%-os amortizációs kulcs alá tartozó eszközök esetén legfeljebb 48 hónap
  • a 20%-os amortizációs kulcs alá tartozó eszközök esetén legfeljebb 60 hónap
  • a 14,5%-os amortizációs kulcs alá tartozó eszközök esetén legfeljebb 82 hónap.
  • min. 10%-os mértékű megújuló energiával kapcsolatos beruházást is tartalmazó projekt esetén a szerződéskötéstől számított legfeljebb 120 hónap, amennyiben a kivitelezéssel érintett ingatlan is bevonásra kerül a fedezeti körbe
  • min. 10%-os mértékű ingatlan építés, átalakítás, bővítés, felújítás, korszerűsítés esetén a szerződéskötéstől számított legfeljebb 120 hónap.

A maximális futamidőt a leghosszabb maximális amortizációs idővel rendelkező – a beruházás részét képező – eszközhöz tartozó futamidő hónapban megadott adata alkalmazásával szükséges meghatározni.

A feltüntetett futamidők a lehetséges türelmi és/vagy rendelkezésre tartási időt is tartalmazzák.

Projekt megvalósítási helyszíne:

A Kölcsönigénylő Magyarországon, Budapesten kívül, bejegyzett székhelye, telephelye vagy fióktelepe. Minden esetben a Projekt megvalósítás helyszíne számít és nem a finanszírozást igénylő székhelye, ezért a budapesti székhellyel rendelkező szervezet Projektje is támogatható, amennyiben a Projekt maga Budapesten kívül, de Magyarországon valósul meg.

  • A megvalósítási helynek a kölcsönkérelem benyújtását megelőzően már bejegyzettnek kell lenni a cégkivonatba, illetve a Végső Kedvezményezettről vezetett megfelelő nyilvántartásba, továbbá a kölcsön futamideje alatt is igazolni kell, hogy a megvalósítási helyszínen valóban gazdasági tevékenység folyik.
  • Szoftver vagy hardver, illetve mobileszközök beszerzése esetén a megvalósítási helyszínnek az a telephely vagy fióktelep minősül, amelyre a beszerzett eszközök számvitelileg aktiválásra kerülnek, valamint a megvalósítási helyszín alkalmas az eszközök tárolására is.
  • Készletbeszerzés esetén megvalósulási helyszínnek az a székhely, telephely vagy fióktelep minősül, ahol a beszerzett készletek tárolásra kerülnek, valamint az adott gazdasági tevékenység megvalósul.

Elszámolható költségek köre:

A projektnek kötelező tartalmaznia:

  • eszközbeszerzést legalább az összes elszámolható költség 30%-a értékben, ÉS
  • vállalati infokommunikációs fejlesztést (eszköz, immateriális javak, infokommunikációs szolgáltatások) ÉS/VAGY megújuló energiával kapcsolatos beruházást (akár mindkettőt, de legalább az egyiket), legalább az összes elszámolható költség 5%-a értékben.

Főbb elszámolhatósági korlátok:

  • A vállalati infokommunikációs fejlesztés költségei (eszköz és immateriális javak, valamint infokommunikációs szolgáltatások) együttesen nem haladhatják meg az összes elszámolható költség 30%-át.
  • Az Elszámolási útmutató 3.3.9. pontja alá tartozó költségek (építési költségek, és a megújuló energiához kapcsolódó projektelemek /beleértve azok kivitelezési költségeit is) együttesen nem haladhatják meg az összes elszámolható költség 60%-át.

Új tárgyi eszköz beszerzése legalább az összes elszámolható költség 30%-a értékben:

  • Technológiai korszerűsítést eredményező új, egyenként minimum nettó 200.000 Ft értékű eszközök, ide nem értve a vasúti, közúti, vízi- és légi járművek – kivéve a következő pontban szereplő gépjármű – (200.000 Ft érték alatti eszköz csak akkor támogatható, ha az a beszerzendő eszköz tartozéka, mely az árajánlatban, adásvételi szerződésben szerepel) bekerülési értéke, amely tartalmazza a vételárat, tartalmazhatja az eszközbeszerzéshez kapcsolódó szállítás és üzembe helyezés, valamint az eszközbeszerzéshez közvetlenül kapcsolódó betanítás költségét is,
  • Tisztán elektromos gépjármű beszerzése, a tárgyi eszköz beszerzésértékének maximum 50%-ának erejéig, az alábbi feltételek mellett:
    • Kizárólag M1 (személygépkocsi), N1 (max 3,5 t) és N2 (3,5-12 t) járműkategóriába tartozó gépjármű kerülhet beszerzésre
    • Egy projekt keretén belül 1 db gépjármű vásárolható és nem haladhatja meg az alábbi maximális nettó árak értékét:
  • M1 <=41:                                    11 500 000 Ft
  • M1 41<:                                      14 000 000 Ft
  • N1 és N2 <=49:                        17 000 000 Ft
    N1 és N2 49<X<=74:              22 000 000 Ft
  • N1 és N2 74<:                          25 000 000 Ft

A hitelprogram keretében a fentiekbe be nem sorolható egyéb gépjármű nem számolható el.

Vállalati infokommunikációs rendszerek, megoldások beszerzése legfeljebb az összes elszámolható költség 30%-a erejéig:

  • IKT eszközök (min. nettó 200 000 Ft értékben: hardver, hálózati és telekommunikációs eszközök)
  • immateriális javak beszerzése (TESZOR lista alapján)
  • szakmai megvalósításhoz kapcsolódó szolgáltatások költségei (max. nettó 25 000 Ft/óra)
  • szakmai megvalósításhoz kapcsolódó bérleti díj (felhőalapú és egyéb online üzleti megoldások szolgáltatásbérleti díja)

 

Építési költségek (építés, átalakítás, bővítés, felújítás, korszerűsítés), legfeljebb az összes elszámolható költség 60%-a erejéig:

  • ingatlan építés, átalakítás, bővítés, felújítás, korszerűsítés anyagköltségei és kivitelezőnek fizetett munkadíj (kizárólag kivitelezőnek fizetett ellenszolgáltatás, tehát saját teljesítés nem lehetséges), mely nem haladhatja meg az alábbi fajlagos költségeket:
    • ingatlan építés, bővítés esetén nem haladhatja meg a nettó 526 444,- Ft/nm fajlagos költséget
    • ingatlan átalakítás esetén nem haladhatja meg a nettó 423 424,- Ft/nm fajlagos költséget
    • az ingatlan korszerűsítés során kizárólag az alább meghatározott munkálatok végezhetők el, melyek költsége nem haladhatja meg az alábbi fajlagos költségeket
FAJLAGOS ÉRTÉKEK (nettó Ft/m2)
  polisztirolhab lemez szendvicspanel kőzetgyapot hőszigetelő lemez
minimum vastagság 150 mm 100 mm 130 mm
vízszintes szigetelés:

(lapostető, födém, padló)

16 169 26 322 15 793
függőleges szigetelés:

(homlokzati falak)

21 810 47 005 20 870

 

  • Fűtött és fűtetlen teret elválasztó, nyílászáró szerkezetnek minősülő épülethatároló szerkezetek cseréje / energia-megtakarítást eredményező korszerűsítése esetén nem haladhatja meg az alábbi táblázat szerinti értéket

 

FAJLAGOS ÉRTÉKEK (nettó Ft/m2)
műanyag nyílászáró alumínium nyílászáró szekcionált ipari kapu fa nyílászáró
127 099 136 499 142 516 165 266

 

  • Épületek fűtési, hűtési és használati melegvíz-rendszereinek komplex korszerűsítése nem haladhatja meg a nettó 7 934 Ft/m3 összeget
  • Meglévő beltéri világítási rendszerek energiatakarékos átalakítása estében nem haladhatja meg a nettó 35 686 Ft/m2 összeget
  • Árnyékoló- vagy árnyékvető szerkezetek beépítése nem haladhatja meg a nettó 56 405 Ft/m2 összeget
  • Tetőszerkezet újjáépítése (mely magában foglalja az új tetőhéjazat elkészítését, ácsolását és újrafedését) nem haladhatja meg a nettó 16 884 Ft/m2 összeget
  • az infrastrukturális beruházások költsége (a felsoroltak akkor is infrastrukturális beruházásnak minősülnek, ha azok technológiai célokat is szolgálnak):
  • épületgépészeti gépek,
  • ivó-, ipari- és tűzi-víz hálózat, korszerű tűzvédelmi hálózat kiépítése és hozzájuk kapcsolódó berendezések, felszerelések,
  • elektromos energiaellátás hálózata (közüzemi hozzájárulás, elektromos hálózati csatlakozási díj) és hozzájuk kapcsolódó berendezések, felszerelések, eső- és szennyvízelvezetés, szennyvíztisztító és hozzájuk kapcsolódó berendezések, felszerelések,
  • szennyvíztároló,
  • szellőzési, légfrissítő berendezések,
  • pneumatikus berendezés,
  • felvonók,
  • iparvágány (a fejlesztéssel érintett iparvágány műszaki paraméterei meg kell, hogy egyezzenek annak a pályahálózatnak a paramétereivel, amelyre az iparvágány rácsatlakozik),
  • hűtőkamra,
  • siló,
  • ipari kapuk,
  • a külső telefon és telekommunikációs hálózat csatlakozási pontjainak kiépítése,
  • őrző-védő elektronikai rendszer, informatikai és távközlési alaphálózat kiépítése és fejlesztése,
  • parkoló, kerítés, út, járda,
  • a fentiekhez kapcsolódó kültéri világítás

Megújuló energiához kapcsolódó projektelemekre ideértve a kivitelezési és beüzemelési költségeket, legfeljebb az összes elszámolható költség 30%-a erejéig, az alábbiak tekintetében:

  • megújuló energiaforrást hasznosító eszközök
  • megújuló energiatermelő eszköz
Fajlagos költség megnevezése Fajlagos költség
 

 

Napelemes rendszer

 

15 kWp névleges teljesítményig 621 540 Ft/kWp
50 kWp névleges teljesítményig 523 647 Ft/kWp
 

50 kWp névleges teljesítmény felett

 

466 155 Ft/kWp

 

Napkollektoros rendszer

abszorber felületre vetítve síkkollektor esetében 245 508 Ft/nm
abszorber felületre vetítve vákuumcsöves kollektor esetében 369 816 Ft/nm
Brikett, pellet, faaprítés, faelgázosító kazánrendszer  

szilárd biomassza kazán rendszer esetében a kazán teljesítményre vetítve

 

191 124 Ft/kW

Hőszivattyú rendszerek földhő-víz hőszivattyús rendszer esetén 444 401 Ft/kW
levegő-víz hőszivattyús rendszer esetén 330 970 Ft/kW

 

Képzéshez kapcsolódó költségek, képzési és tanácsadási szolgáltatások együttesen legfeljebb az összes elszámolható költség 5%-a

Minőség-, környezet- és egyéb irányítási rendszerekhez kapcsolódó költségek legfeljebb az összes elszámolható költség 2,5%-a, de maximum 3 millió Ft

Kísérleti fejlesztés tevékenység (legfeljebb az összes elszámolható költség 25%-a) az alábbiak szerint:

  • a programban résztvevő kutatók, fejlesztők, mérnökök, technikusok és egyéb kisegítő személyzet személyi jellegű ráfordításai, így
  • munkabér, megbízási díj,
  • személyi jellegű egyéb kifizetések (bérjellegű juttatások, pl. munkába járás költsége, cafeteria),
  • foglalkoztatást terhelő adók, járulékok;

Kutató-fejlesztő munkatárs esetében legfeljebb bruttó 1.700.000 Ft/hó személyi jellegű ráfordítás tervezhető/számolható el. A technikus/segédszemélyzet esetében legfeljebb bruttó 600.000 Ft/hó személyi jellegű ráfordítás tervezhető/számolható el.

  • a kutatás-fejlesztési és innovációs célra használt eszközök értékcsökkenésének és immateriális javak amortizációjának értéke:
  • új eszközök és berendezések, felszerelések értékcsökkenésének összege (amortizációs költsége) a kutatási projektben való használatuk mértékéig és idejére számolható el. Amennyiben ezeket az eszközöket és berendezéseket a kutatási projektben nem használják fel teljes élettartamukban, úgy csak a kutatási projekt időtartamának megfelelő értékcsökkenési ráfordítás (amortizációs költség) számolható el,
  • külső forrásokból szokásos piaci feltételek mellett megvásárolt vagy licencia tárgyát képező ismeretek és szabadalmak értékcsökkenésének összege (amortizációs költsége) a kutatási projektben való használat mértékéig és idejére számolható el;
  • a kizárólag az adott kutatás-fejlesztéshez, innovációhoz igénybe vett szolgáltatások költségei, így a piaci feltételek szerint harmadik féltől megrendelt kutatás-fejlesztési tevékenység díja, valamint kutatás-fejlesztéshez kapcsolódó kiegészítő szolgáltatások költségei, tanácsadás, ha azokat kizárólag a projekt céljaira veszik igénybe,
  • hazai oltalomszerzés költségei:
  • újdonság kutatás és vizsgálat, kapcsolódó vélemény összeállítása, javaslattétel költsége,
  • oltalom összeállításának, a szerkesztésnek, képletek, ábrák, tervek megrajzolásának költsége,
  • dokumentációk benyújtásának, a hivatalok előtti ügyfélképviselet költsége,
  • érdemi szakmai és jogi tanácsadás költsége a képviselt (támogatást igénylő) részére,
  • kapcsolódó ügyvitel és technikai jellegű feladatok költsége (nem ügyvivői szakmai),
  • kutatási díj,
  • bejelentési díj.
  • külföldi oltalomszerzés költségei:
  • újdonság kutatás és vizsgálat, kapcsolódó vélemény összeállítása, javaslattétel költsége,
  • oltalom összeállításának, a szerkesztésnek, képletek, ábrák, tervek megrajzolásának költsége,
  • dokumentációk benyújtásának, a hivatalok előtti ügyfélképviselet költsége
  • érdemi szakmai és jogi tanácsadás költsége a képviselt (támogatást igénylő) részére,
  • külföldi ügyvivői közreműködés költsége,
  • kapcsolódó ügyvitel és technikai jellegű feladatok (nem ügyvivői szakmai) költsége,
  • fordítási díj,
  • hazai elsőbbségi bejelentés díja,
  • külföldi bejelentés díja;
  • egyéb szakértői eljárás díja:
  • projektminősítési eljárás díja,
  • aránymeghatározás iránti kérelem díja
  • a kizárólag a közvetlenül a kísérleti fejlesztés tevékenységhez igénybe vett anyagköltségek.

Készlet beszerzés költségei, legfeljebb az összes elszámolható költség 30%-a erejéig, maximum 50 millió forint összegig:

  • csak a szavatossági időn belüli, és az elfekvő készletek értékével csökkentett anyagok, késztermékek, áruk fogadhatóak el.
  • kivéve használt készletek, idegen készletek (vállalkozás telephelyén tárolt idegen készlet, vállalkozás által idegen helyen tárolt készletek, úton levő készletek, a bizományi, ügynöki, közvetítői értékesítésre átadott készlete) beérkezett, de nem számlázott készletek, bérmunka vagy javítás céljából kölcsönadott/átvett készletek, közvetített szolgáltatás

Nyilvánosság biztosításának költségei (maximum az elszámolható költségek 0,5%-a)

 

Az elszámolható költségek mértékére, illetve arányára vonatkozó elvárások:

Költségtípus Elszámolható költségeinek mértéke az összes elszámolható költségre vetítve
Új tárgyi eszköz beszerzésének költsége legalább 30%
Új tisztán elektromos gépjármű beszerzésének költsége az ÚJ tárgyi eszköz beszerzési költségének legfeljebb 50%-a (max. 25 millió forint)
Új Információs-technológiai eszközök beszerzésének költsége  

 

 

együttesen legfeljebb 30%

Immateriális javak beszerzésének költsége
A digitális megoldások bevezetéséhez kapcsolódó infokommunikációs szolgáltatások
A felhőalapú és egyéb online üzleti megoldások szolgáltatásbérleti díja
Vállalati infokommunikációs fejlesztés (eszköz, immateriális javak, szolgáltatások) VAGY megújuló energiával kapcsolatos beruházás (akár mindkettő, de legalább az egyik)  

legalább 5%

Megújuló energiaforrást hasznosító technológiák alkalmazásához kapcsolódó új eszközbeszerzés és az új megújuló energiatermelő eszköz (pl.: napelem) beszerzés költségei  

legfeljebb 30%

együttesen legfeljebb 60%
Ingatlan építés, átalakítás, bővítés, felújítás, korszerűsítés legfeljebb 60%
Kísérleti fejlesztés legfeljebb 25%
Készlet beszerzés legfeljebb 30% (max. 50 millió Ft)
Egyéb mérnöki és szakértői díjak, tanácsadási és Képzési és tanácsadási szolgáltatások költsége legfeljebb 5%
Szakmai megvalósításhoz kapcsolódó szolgáltatások költségeken belül a bevezetésre kerülő digitális megoldások bevezetéséhez kapcsolódó infokommunikációs szolgáltatások (specifikációk elkészítése, tanácsadás, testre szabás, telepítés, konfigurálás, tesztelés, integráció, migráció, szervezet- és folyamatfejlesztés) költségei  

 

maximum 25 ezer forint nettó óradíj mértékéig

Minőség-, környezet- és egyéb irányítási rendszerekhez kapcsolódó költségek legfeljebb 2,5% (max. 3 millió forint)
Nyilvánosság biztosításának költsége legfeljebb 0,5%

 

Biztosítékok köre:

A beruházás tárgyát kötelező fedezeti körbe bevonni. A beruházás tárgya a futamidő végéig nem idegeníthető el. Ingatlan építés, átalakítás, bővítés, felújítás, korszerűsítés esetén a kivitelezéssel érintett ingatlan kötelezően bevonásra kerül a fedezeti körbe.

Elvárt fedezettség mértéke:

A hitelprogram keretében az elvárt fedezettség mértéke a finanszírozási összeg 50%-a.

  1. új gép/berendezés/gépjármű vásárlás esetén elégséges a megvásárolt gép/berendezés/gépjármű fedezetként, kivéve, ha az Eljárási Rend szerint a fedezetértékelés során a gép/berendezés/gépjármű fedezeti értékét csökkenteni szükséges. Amennyiben az Eljárási Rend szerint a fedezeti értéket csökkenteni szükséges, az elvárt fedezettség mértéke 50%.
  2. ingatlan építés, átalakítás, bővítés, felújítás, korszerűsítés, illetve megújuló energiaforrást hasznosító technológia projektcél esetén, a kivitelezéssel érintett ingatlant kötelező bevonni fedezetként. Amennyiben az Eljárási Rend szerint a fedezeti értéket csökkenteni szükséges, az elvárt fedezettség mértéke 50%
  3. a beruházáshoz kapcsolódó készletbeszerzés esetén a készlet fedezeti körbe nem vonandó, így fedezeti értékkel nem vehető figyelembe.

Az a) és b) pontba nem tartozó finanszírozási cél esetén az elvárt fedezettség a befogadási értékekből számítva a tőkekitettség 50%-a, több finanszírozási cél esetén a fedezettségi szintet az egyes finanszírozási célokat érintő tőkekitettséggel súlyozottan kell aggregáltan megállapítani.

Amennyiben a kötelező bevonandó fedezetek alapján az elvárt fedezettség nem éri el az 50%-ot, pótfedezet bevonása szükséges.

Állami támogatási kategória:

A Hitelprogram keretében nyújtott kölcsön állami támogatásnak, formáját tekintve kedvezményes kamatozású kölcsönnek minősül. Az állami támogatásról szóló igazolást a vállalkozásnak, mint az állami támogatás Végső Kedvezményezettjének a nyújtott kölcsön támogatástartalmáról és a támogatási kategóriáról MFB Zrt. adja ki.

A Végső Kedvezményezett minden támogatási formára és forrásra vonatkozóan elkülönített nyilvántartást köteles vezetni, amennyiben más támogatott program keretében, illetve más támogatott eszköz révén támogatásban részesül.

 

Amennyiben a pályázati lehetőség felkeltette érdeklődését kérem, hogy a további részletes információkért vegye fel velünk a kapcsolatot a “kapcsolat” menüpontban található űrlap kitöltésével!

Hasznosnak találta? Talán más is annak fogja.

Megosztom Facebookon!
Megosztom LinkedInen!