Támogatás célja
A kiemelkedő teljesítményű, nagy növekedésre képes, illetve a jövőorientált iparágakban működő, a legfejlettebb technológiák adaptálására alkalmas, innovatív kkv-k kulcsszerepet játszanak a gazdaság dinamizálásában, ezért további fejlődésük elősegítése, értékteremtő képességük javítása, külpiaci jelenlétük megerősítése, valamint testreszabott, professzionális szakmai felkészítésük nagyban hozzájárulhat a magyar gazdaság nemzetközi versenyképességének fokozásához.
Támogatást igénylők köre
mikro-, kis-, és középvállalkozások;
- amelyek az IFKA Közhasznú Nonprofit Kft. által a támogatási kérelem benyújtása előtt kiállított előminősítési tanúsítvánnyal rendelkeznek,
- amelyek Magyarország területén székhellyel rendelkező kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok, kettős könyvvitelt vezető egyéni vállalkozók és egyéni cégek, vagy az Európai Gazdasági Térség területén székhellyel és Magyarországon fiókteleppel rendelkező kettőskönyvvitelt vezető gazdasági társaságok fióktelepei,
- amelyek nem tartoznak a KATA hatálya alá,
- amelyek megfelelnek az alábbi táblázatban foglalt célcsoportok (Nagy növekedők vagy Növekedésre képes, ígéretes vállalkozások vagy Export bajnokok vagy Beszállítók) egyikére vonatkozó valamennyi belépési kritériumnak:
Belépési kritérium |
Nagy növekedő | Növekedésre képes, ígéretes vállalkozások | Export bajnokok |
Beszállítók |
Alkalmazotti létszám (utolsó lezárt üzleti év átlagos statisztikai állományi létszáma |
Minimum 3 fő |
|||
Lezárt üzleti évek száma |
legalább 4 | legalább 1 | ||
Nettó értékesítési árbevétel nagysága a megelőző üzleti évben |
minimum 100 millió Ft |
minimum 50 millió Ft |
minimum 100 millió Ft |
minimum 100 millió Ft |
Specifikus kritérium |
Nettó értékesítési árbevétel vagy exportértékesítési árbevétel növekedés:
A nettó értékesítési árbevételének átlagos éves növekedése a 2016- 2019 vagy 2017- 2020 üzleti évek vonatkozásában mikro- és kisvállalkozás esetén legalább 50%, középvállalkozás esetén 15% VAGY Exportértékesítési árbevételének átlagos éves növekedése a 2016- 2019 vagy 2017- 2020 üzleti évek vonatkozásában legalább 50%, és legutolsó lezárt üzleti évi exportértékesítési árbevétele legalább 50 millió Ft. |
A támogatást igénylő a támogatási kérelem benyújtását megelőző 3 éven belül kockázati tőkebefektetésben részesült, amelyről az érintett tőkebefektető igazolásával rendelkezik
VAGY eredményesen megvalósított K+F projekttel rendelkezik, vagy a legutolsó lezárt üzleti évre vonatkozó társasági adóbevallásában legalább a jelen felhívás keretében megvalósítani tervezett projekt elszámolható összköltségének 10%-át kitevő K+F ráfordítás szerepel
|
Exportértékesítési árbevétel aránya a nettó értékesítési árbevételhez viszonyítva:
2019. vagy 2020. üzleti évre vonatkozó beszámoló szerinti exportértékesítési árbevétel aránya a nettó értékesítési árbevételhez viszonyítva legalább 50%
|
A támogatást igénylő KKV legalább a támogatási kérelem benyújtása előtt 60 nappal megkötött együttműködési megállapodással kapcsolódik integrátor nagyvállalkozáshoz, és 2020. évben igazolható módon végzett beszállítói tevékenységet az integrátor felé.
|
A támogatást igénylőnek a támogatási kérelemben szükséges megjelölnie fent nevezett 4 célcsoport egyikét, amely alapján a célcsoportra vonatkozóan elvárt valamennyi kritériumoknak való megfelelés ellenőrzésre kerül.
Növekedésre képes, ígéretes vállalkozások vonatkozásában a specifikus kritérium(ok)nak való megfelelés megállapítása a Felhívás 12.1. d) pontjában foglalt kötelezően csatolandó melléklet vizsgálata alapján történik.
Az Export bajnok vállalkozások Exportértékesítési árbevétel arányának meghatározása: Export értékesítési árbevétel aránya = (export értékesítési árbevétel / nettó értékesítési árbevétel) x 100
Beszállító vállalkozások vonatkozásában a specifikus kritérium(ok)nak való megfelelés megállapítása a Felhívás 12.1. e) pontjában foglalt kötelezően csatolandó melléklet vizsgálata alapján történik.
Felhívjuk figyelmét, hogy a támogatást igénylő megválaszthatja, hogy az 1.1. és az 1.2. pontok esetében a támogatási kérelem benyújtását megelőző utolsó vagy utolsó előtti teljes, lezárt, de 2019- nél nem korábbi üzleti év kerüljön figyelembevételre. Ebben az esetben a jogosultsági ellenőrzés során, a tartalmi értékelés során, valamint az eredményességi mérés során ugyanannak a kiválasztott üzleti évnek az adatai kerülnek figyelembe vételre.
A kiválasztott üzleti év későbbiekben történő módosítására nincs lehetőség.
Jogi forma
- kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok,
- kettős könyvvitelt vezető egyéni vállalkozók, egyéni cégek
Gazdálkodási formakód
- 113 Korlátolt felelősségű társaság
- 114 Részvénytársaság
- 116 Közkereseti társaság
- 117 Betéti társaság
- 131 Ügyvédi iroda
- 141 Európai részvénytársaság (SE)
- 226 Külföldi vállalkozás magyarországi fióktelepe
- 228 Egyéni cég
- 231 Egyéni vállalkozó
Főbb kizáró okok
Nem nyújtható támogatás azon támogatást igénylő részére:
- amelynek fejlesztési igénye Budapest területén valósulna meg,
- amelynek a saját tőkéje a támogatási kérelem benyújtását megelőző jóváhagyott (közgyűlés, taggyűlés, illetve a tulajdonosok által jóváhagyott) legutolsó lezárt, teljes üzleti év éves beszámolója alapján negatív,
- akinek, vagy amelynek a támogatási kérelem benyújtását megelőző jóváhagyott (közgyűlés, taggyűlés, illetve a tulajdonosok által jóváhagyott) legutolsó lezárt, teljes üzleti év éves beszámolója alapján a saját tőkéje a törzstőke (alaptőke) jogszabályban előírt legkisebb mértéke alá csökkent,
- amely jelen Felhívásra benyújtott támogatási kérelmében rögzített projektjének az elszámolható összköltsége meghaladja a támogatási kérelem benyújtását megelőző jóváhagyott (közgyűlés, taggyűlés, illetve a tulajdonosok által jóváhagyott), legutolsó lezárt, teljes üzleti év éves beszámoló szerinti árbevételének kétszeresét;
- amelynek fejlesztési igénye a TEÁOR’08 01.11-09.90; 10.11-11.07, 12.00, 19.10-20, 24.10, 30.11-12 és 33.11-20 kód szerinti tevékenységekkel kapcsolatos beruházásokra irányul,
- amely vállalkozás a GINOP-1.2.7-19, GINOP-1.2.7-20, GINOP Plusz-1.2.1-21, GINOP Plusz- 1.2.2-21, GINOP Plusz-1.3.1-21 vagy GINOP Plusz-2.1.1-21 kódszámú felhívásra támogatási kérelmet nyújtott be kivéve, ha elutasító döntéssel rendelkezik, vagy korábban támogatásban részesült projektjének záró kifizetési igénylését benyújtotta.
Támogatható tevékenységek köre
Kötelezően megvalósítandó, önállóan nem támogatható tevékenységek:
a) Technológiai fejlesztést eredményező új eszközök beszerzése
Választható, önállóan nem támogatható tevékenységek:
a) A vállalkozói tevékenység végzésével összefüggő infrastrukturális és ingatlan beruházás (legfeljebb a projekt elszámolható összköltségének 70%-át érheti el)
b) Tanácsadási szolgáltatások igénybevétele: előre rögzített szolgáltatói listán szereplő, nyílt kiválasztáson, valamint részletes szakmai előminősítésen átesett szolgáltatóktól igénybe vett, a felhívás 2.3. p) pontjában részletezett szolgáltatástípusok (legfeljebb 100 millió Ft értékben, legfeljebb a projekt elszámolható összköltségének 10%-át érheti el)
c) Képzési szolgáltatások igénybevétele: a vállalat fejlődéséhez szükséges, illetve a munkavállalók magasabb szintű munkavégzését elősegítő képzés, (legfeljebb 5 millió Ft értékben, legfeljebb a projekt elszámolható összköltségének 10%-át érheti el)
d) Eszközbeszerzéshez kapcsolódó gyártási licenc, gyártási know-how beszerzése (a projekt elszámolható összköltségének legfeljebb 10%-át érheti el)
e) Megújuló energiaforrást hasznosító technológiák alkalmazása, melyek célja a gazdasági-termelési folyamatok és az üzemi/üzleti építmények energiaigényének fedezése megújuló energia előállításával (legfeljebb 300 millió Ft értékben, legfeljebb a projekt elszámolható összköltségének 40%-át érheti el)
f) Külpiaci megjelenés (legfeljebb 50 millió Ft értékben, legfeljebb a projekt elszámolható összköltségének 10%-át érheti el)
g) Kísérleti-fejlesztés (legfeljebb 300 millió Ft értékben, legfeljebb a projekt elszámolható összköltségének 40%-át érheti el)
h) Iparjogvédelmi oltalomszerzés (legfeljebb 10 millió Ft értékben, legfeljebb a projekt elszámolható összköltségének 10%-át érheti el)
i) Minőség-, környezet- és egyéb irányítási, vezetési, hitelesítési rendszerek, szabványok bevezetése és tanúsítványok megszerzése (legfeljebb 10 millió Ft értékben, legfeljebb a projekt elszámolható összköltségének 10%-át érheti el)
j) Projekt-előkészítés (legfeljebb 1,5 millió Ft értékben, legfeljebb a projekt elszámolható összköltségének 1%-át érheti el)
k) Információs technológia-fejlesztés (beleértve az üzleti felhőszolgáltatások igénybevételét) A tevékenység legfeljebb a projekt elszámolható összköltségének 30%-át érheti el).
Felhívjuk figyelmét, hogy a projekt keretében a kötelezően megvalósítandó tevékenység mellett legalább 1 db választható, önállóan nem támogatható tevékenység megvalósítása szükséges.
Elszámolható költségek köre
A) Beruházási költségek
Eszközbeszerzés költségei
1) Új eszközök, gépek beszerzése
- Technológiai korszerűsítést eredményező új, egyenként minimum nettó 200.000 Ft értékű eszköz beszerzése
(Az eszközöket csak megfelelő tárgyi- és humánerőforrásokkal, valamint szervízhálózattal rendelkező gyártótól, vagy hivatalos forgalmazótól lehet beszerezni, a támogatást igénylőnek mellékletként csatolnia kell a gyártó és a forgalmazó közötti hivatalos kapcsolatot alátámasztó dokumentumot (pl. disztribútori megállapodás, gyártói igazolás/nyilatkozat (A gyártói igazolás esetén, a dokumentumban szerepelnie kell az együttműködés érvényességi idejének is.) a forgalmazói kapcsolatról, gyártó honlapjáról készült képernyőkép, amely igazolja a szállító forgalmazói státuszát, a gyártó európai disztribútora és a magyar kereskedő közötti kapcsolatról szóló dokumentum (amennyiben a kapcsolat levezethető); amennyiben a szállító a gyártó leányvállalata és a kapcsolat egyértelmű (cégkivonat alapján), abban az esetben nem szükséges külön alátámasztó dokumentumot csatolni.)
- az eszközök felszerszámozásához az új szerszámok, új kiegészítő berendezések költsége minimum nettó 200.000 Ft értékben, amennyiben alkalmassá teszi a támogatást igénylő tulajdonában álló, a megvalósítási helyszínen a támogatási kérelem benyújtásakor már meglévő gépet új termékek előállítására vagy kapacitásbővülést eredményez.
- beszerezhető új eszközök, gépek rendeltetésszerű használatához szükséges szoftver és annak üzembe helyezésével összefüggő szolgáltatások (pl.: paraméterezés, beállítások, testreszabás, tesztelés stb.) kizárólag az eszközbeszerzés részeként kerülhetnek elszámolásra, amennyiben ezeket számvitelileg a beszerzett eszközre aktiválják.
2) Megújuló energiaforrást hasznosító technológiák alkalmazásához kapcsolódó új eszközök beszerzésének költsége (amennyiben tárgyi eszközként kerülnek aktiválásra)
- az új megújuló energiatermelő eszköz (pl.: napelem, napkollektor) beszerzésnek fajlagos költsége,
- a megújuló energiaforrást hasznosító technológiák (eszközök és kapcsolódó rendszerfejlesztés) fajlagos költsége.
3) Információs technológia-fejlesztéshez kapcsolódó, egyenként minimum nettó 200.000 Ft értékű új hardver beszerzése
- hardvereszközök beszerzési költségei, amely tartalmazza a vételárat, tartalmazhatja a projekthez közvetlenül kapcsolódó információ /adattárolás költségeit, valamint a közvetlenül a projekthez rendelhető hardvereszközök beszerzéshez kapcsolódó szolgáltatásokkal kapcsolatos kiadásokat,
- hálózati eszközök beszerzési költségei, amely tartalmazza a vételárat, tartalmazhatja a projekthez közvetlenül kapcsolódó információ /adattárolás költségeit,
- telekommunikációs eszközök beszerzési költségei, amely tartalmazza a vételárat, tartalmazhatja a projekthez közvetlenül kapcsolódó információ / adattárolás költségeit.
B) Építéshez kapcsolódó költségek
A vállalkozói tevékenység végzésével összefüggő infrastrukturális és ingatlan beruházás.
- az infrastrukturális beruházások költsége:
(A felsoroltak akkor is infrastrukturális beruházásnak minősülnek, ha azok technológiai célokat is szolgálnak):
- épületgépészeti gépek,
- ivó-, ipari- és tűzi-víz hálózat, korszerű tűzvédelmi hálózat kiépítése és hozzájuk
- kapcsolódó berendezések, felszerelések,
- a projekt keretében beszerezni kívánt új eszköz működéséhez szükséges, a vállalati folyamatokhoz kapcsolódó földgázvezeték, gázfogadó állomás, távhővezeték, és a hozzájuk kapcsolódó berendezések, felszerelések,
- elektromos energiaellátás hálózata (közüzemi hozzájárulás, elektromos hálózati csatlakozási díj) és hozzájuk kapcsolódó berendezések, felszerelések, eső- és szennyvízelvezetés, szennyvíztisztító és hozzájuk kapcsolódó berendezések, felszerelések,
- szennyvíztároló,
- szellőzési, légfrissítő berendezések,
- pneumatikus berendezés,
- felvonók,
- iparvágány (a fejlesztéssel érintett iparvágány műszaki paraméterei meg kell, hogy egyezzenek annak a pályahálózatnak a paramétereivel, amelyre az iparvágány rácsatlakozik),
- hűtőkamra,
- siló,
- ipari kapuk,
- a külső telefon és telekommunikációs hálózat csatlakozási pontjainak kiépítése,
- őrző-védő elektronikai rendszer, informatikai és távközlési alaphálózat kiépítése és fejlesztése.
- parkoló, kerítés, út, járda.
2. ingatlan építés, bővítés, átalakítás, korszerűsítés anyagköltségei és kivitelezőnek fizetett munkadíj (kivitelezőnek fizetett ellenszolgáltatás – saját teljesítés nem lehetséges).
C) Immateriális javak beszerzésének költsége
- Szoftverek beszerzése
A Modern Vállalkozások Programja keretében minősített, csomagolt szoftver beszerzése a GINOP-3.2.1-15 projektben minősített szállítótól vagy annak szintén minősített partnerétől, disztribútorától. Felnőttképzési menedzsment szoftver esetében kizárólag FAR (Felnőttképzés Adatszolgáltatás Rendszere) integrációval rendelkező szoftver szerezhető be.
Felhívjuk a támogatást igénylő figyelmét, hogy kizárólag a Modern Vállalkozások Programja keretében minősített szoftver beszerzése támogatható, amelynek maximálisan elszámolható költsége legfeljebb a http://www.vallalkozzdigitalisan.hu honlapon, a regisztrációt és bejelentkezést követően generált, a maximálisan elszámolható (rész)költség kalkulátor számítását is magában foglaló egyedi árkalkulációban rögzített ár lehet.
- Elszámolható eszközbeszerzéshez kapcsolódó gyártási licenc, gyártási know-how beszerzésének költsége, vételára
B) Szakmai tevékenységekhez kapcsolódó szolgáltatások költségei
- a) Képzéshez kapcsolódó költségek
- Képzési szolgáltatás költsége, oktatók költsége (beleértve résztvevők tudásmérése, távoktatás esetében tutor, mentor, szakértői díj, előadói díj, illetve szerzői díj);
(A képzés elszámolható összköltsége nem haladhatja meg az 5 millió Ft-ot.)
- b) Egyéb szakértői szolgáltatási költségek
- Tanácsadói óradíjak (A tanácsadás elszámolható összköltsége nem haladhatja meg az 100 millió Ft-ot.)
- c) Szakmai megvalósításhoz kapcsolódó bérleti díj
- Szakmai megvalósításhoz kapcsolódó üzleti felhőszolgáltatás bérleti díja
- d) Marketing, kommunikációs szolgáltatások költségei
- Külpiaci megjelenéshez kapcsolódó marketing tevékenység költsége
- e) Egyéb szolgáltatási költségek
- Külpiaci megjelenéshez kapcsolódó szakmai vásárokon, kiállításokon részvétel költsége (A külpiaci megjelenéshez kapcsolódó utazási költség, szállásköltség, kiállítás regisztrációs díja, standhelybérlés költsége.)
C) Szakmai megvalósításhoz kapcsolódó egyéb költségek
a) Szakmai megvalósításhoz kapcsolódó anyagköltség (Kísérleti-fejlesztéshez kapcsolódó anyagok költsége)
b) Projekt-előkészítés költségei (Előzetes tanulmányok költsége, amely magában foglalja az előminősítéshez szükséges bemutatkozó és megalapozó anyagok összeállítását, vállalati diagnosztikai, szakértői szolgáltatások igénybe vételét, fejlesztési terv kidolgozását.) A projekt-előkészítés elszámolható összköltsége nem haladhatja meg a 1,5 millió Ft-ot.
D) Szakmai megvalósításban közreműködő munkatársak költségei
a) Kísérleti-fejlesztéshez kapcsolódó személyi jellegű ráfordítás
Elszámolható költség korlátok
Költségtípus |
Minimális mértéke az összes elszámolható költségre vetítve (%) | Minimális elszámolható költség összege (Ft) | Maximális mértéke az összes elszámolható költségre vetítve (%) | Maximális elszámolható költség összege (Ft) |
Technológiai fejlesztést eredményező új eszközök beszerzése |
– |
egyenként minimum nettó 200.000 Ft/eszköz | – |
– |
Eszközbeszerzéshez kapcsolódó gyártási licenc, gyártási know-how beszerzése |
– |
– | 10% |
– |
A vállalkozói tevékenység végzésével összefüggő infrastrukturális és ingatlan beruházás |
– |
– | 70% |
felhívás 2.3. r) pontja szerint
|
Tanácsadási szolgáltatások igénybevétele | – | – | 10% |
maximum 100 millió Ft |
Képzés |
– | – | 10% | maximum 5 millió Ft |
Megújuló energiaforrást hasznosító technológiák alkalmazása, melyek célja a gazdasági-termelési folyamatok és az üzemen belüli építmények energiaigényének fedezése megújuló energia előállításával |
– |
– |
40% |
a felhívás 2.3. s) pontja szerint, de maximum maximum 300 millió Ft
|
Külpiaci megjelenés |
– |
– |
10% |
a felhívás 2.3. t) pontja szerint, de maximum 50 millió Ft |
Kísérleti-fejlesztés | – | – | 40% |
maximum 300 millió Ft |
Iparjogvédelmi oltalomszerzés | – | – | 10% |
maximum 10 millió Ft |
Minőség-, környezet- és egyéb irányítási, vezetési, hitelesítési rendszerek, szabványok bevezetése és tanúsítványok megszerzése |
– | – | 10% | maximum 10 millió Ft
|
Projekt-előkészítés |
– |
– | 1% |
maximum 1,5 millió Ft |
Információs technológia- fejlesztés (hardvereszközök, immateriális javak, üzleti felhőszolgáltatások) | – | egyenként minimum nettó 200.000 Ft értékű új hardvereszköz
|
30% |
– |
Kötelező vállalások
Amennyiben a támogatási kérelem 2.1.2.2 g) pont szerinti Kísérleti-fejlesztési tevékenységet is tartalmaz, az alábbi kötelező vállalás teljesítése szükséges:
Kísérleti-fejlesztéshez kapcsolódó disszemináció:
Támogatást igénylő vállalja, hogy a projekt fenntartási időszakának végéig:
- a projekt eredményeit széles körben terjeszti konferenciák, publikációk, nyílt hozzáférésű adattárak vagy ingyenes vagy nyílt forráskódú szoftverek útján, miután a támogatást igénylő megtette az iparjogvédelmi oltalomszerzéshez szükséges bejelentéseket. A kutatási eredmények, publikációk rögzítésére a Nemzeti Kutatási Infrastruktúra Regiszter szolgál: https://nekifut.nkfih.gov.hu/
A disszeminációval kapcsolatos elvárásokat a felhívás 11. számú szakmai melléklete tartalmazza. A fenti vállalás teljesítésének vizsgálata a Záró Projekt Fenntartási Jelentés ellenőrzésekor történik. A kötelező vállalás nem teljesítése szankcionálásra kerül.
A kötelező vállalás nem teljesítése esetén a támogatás összege arányosan csökkentésre kerül az érintett tulajdonságtól vagy képességtől való elmaradás arányában. A támogatási összeg arányos csökkentése esetén a 8.3. pont szerinti eredményességi mérés az arányosan csökkentett támogatási összeg átfordulására vonatkozik.
A fenntartás időszakában a kedvezményezett a projekt megvalósulásáról köteles adatot szolgáltatni.
Projekt területi korlátozása
Nem támogatható a Budapest területén megvalósuló fejlesztés.
A támogatást igénylő csak a bejegyzett székhelyén, telephelyén vagy fióktelepén valósíthatja meg fejlesztését. A megvalósulási helyszínnek a támogatási kérelem benyújtását megelőző 60. napnál korábban kell a támogatást igénylő székhelyeként, telephelyeként vagy fióktelepeként bejegyzésre kerülnie, továbbá a támogatási kérelem benyújtásától alkalmasnak kell lennie, illetve a projekt eredményeképpen alkalmassá kell válnia a projekt megvalósítására.
A támogatást igénylő legfeljebb három megvalósítási helyszínt jelölhet meg. Több megvalósítási helyszín megjelölése esetén a támogatás intenzitást a legalacsonyabb támogatás intenzitású régió/település maximális támogatás intenzitása határozza meg valamennyi megvalósítási helyszínre vonatkozóan.
Projekt Fenntartási Jelentés benyújtása (eredményesség mérés)
Az 1. Projekt Fenntartási Jelentés benyújtását követően kerül sor a projekt eredményességének visszamérésére, és annak eredményeként kerül megállapításra a tényleges visszatérítendő támogatás összege, melyről a Kedvezményezett 1. Projekt Fenntartási Jelentés elfogadásával egyidejűleg tájékoztatást kap.
Támogatás mértéke: max. 70% visszatérítendő támogatás (VT), amely a támogatott projekt megfelelő teljesítése (projekt megvalósítási időszak), valamint az előre meghatározott – az egy éves fenntartási időszakot követően visszamért – eredményességi célok elérése esetén részben vagy egészben átalakítható vissza nem térítendő támogatássá (VNT).
Támogatás összege:
Az igényelhető feltételesen vissza nem térítendő támogatás összege: minimum 30.000.000 Ft, maximum 2.500.000.000 Ft.
A támogatás maximális mértéke a támogatási kategóriától függ, de azon belül a támogatást nyújtó határozza meg.
A támogatás mértéke
Támogatási kategória |
Fejlesztés helyszíne | Maximális támogatási intenzitás | |
Mikro- és kivállalkozások |
Közép vállalkozások |
||
Regionális beruházási támogatás Képzési támogatás Megújuló energia termeléséhez nyújtott beruházási támogatás Csekély összegű támogatás Kutatás-fejlesztési projekthez nyújtott támogatás Kis- és középvállalkozásnak nyújtott innovációs támogatás
|
Észak-Magyarország Észak-Alföld Dél-Alföld Dél-Dunántúl |
50% |
50% |
Közép-Dunántúl Pest megye fejletlenebb települései |
50% |
45% |
|
Nyugat-Dunántúl |
45% |
35% |
|
Piliscsaba, Pilisjászfalu |
40% |
30% |
|
Képzési támogatás Megújuló energia termeléséhez nyújtott beruházási támogatás Csekély összegű támogatás Kutatás-fejlesztési projekthez nyújtott támogatás, Kis- és középvállalkozásnak nyújtott innovációs támogatás |
Pest megye fejlettebb települései |
50% |
45% |
Előleg összege:
Jelen felhívás keretében az igényelhető támogatási előleg mértéke legfeljebb a megítélt támogatás 100%-a, de legfeljebb 2.500.000.000 Ft.
Támogatási kérelmek benyújtása határideje és módja:
Az előminősítési kérelmek benyújtására az IFKA Közhasznú Nonprofit Kft-hez a https://mmp.ifka.hu/ weboldalon közzétettek szerint van lehetőség.
A támogatási kérelmet 2021. szeptember 2. 8:00 órától 2022. szeptember 1. 12:00 óráig nyújthatja be az elektronikus kitöltő program segítségével.
A támogatási kérelem benyújtása
A kérelem kitöltését és lezárását követően a program előállít egy nyilatkozatot, ezzel tudja majd hitelesíteni a kérelemben megadott adatokat. A hitelesítés két formában történhet:
a) A nyilatkozatot minősített tanúsítványon alapuló, legalább fokozott biztonságú elektronikus aláírással kell ellátnia,
vagy
b) Azonosításra visszavezetett dokumentumhitelesítés szolgáltatással (AVDH) kell hitelesítenie. Az AVDH szolgáltatás ingyenesen elérhető, azonban ügyfélkapu regisztrációhoz kötött. Az AVDH szolgáltatás itt érhető el: https://magyarorszag.hu/szuf_avdh_feltoltes. (Az AVDH szolgáltatás igénybevételével kapcsolatos tájékoztató a https://www.palyazat.gov.hu oldalon elérhető.)